تب حاد روماتیسمی: قسمت چهارم

 

تب حاد روماتیسمی:


فرضیات اولیه در مورد خود ارگانیسم ایجادکننده متمرکز بودند. در اواخر دهه 1930 اشتیاقی جهت شناخت وجود یک عفونت مستقیم قلب، دریچه ها و بافت‌ها در اثر استرپتوکوک بتاهمولیتیک گروه A بوجود آمد. این فرضیه، قابل اثبات نبود ودرحال حاضر بطور جدی در نظر گرفته نمی‌شود.
این گروه عمده دیگر از فرضیات موجود در جهت تشریح پاتوژنز تب روماتیسمی براساس نقش توکسین های تولید شده توسط استرپتوکوک گروه A استوار شده اند. در بین توکسین هایی :که بیش از همه در نظر گرفته می شوند، استرپتولیزین O، که ماده ای حساس به اکسیژن است، میباشد. در کشت های بافتی و حیوانی، مشخص شده که این آنتی ژن مستقیما کاردیوتوکسیک است. توکسین ها و آنزیم های متعدد دیگری که توسط استرپتوکوک گروه A ترشح می&

کمبود ویتامین د وکروناویروس

 

کمبود ویتامین د (VITAMIN D) وکروناویروس:

درتحقیقاتی که اخیرابرروی ویروس کرونا(کروناویروس) (corona virus) صورت گرفته است ، مشخص شده که کروناویروس از طریق رسپتور مخصوص خودمی تواند به سلول متصل شود که این رسپتور، در سلول‌های ریه و قلب به مقدار زیاد وجود دارد.

به همین دلیل حمله‌ی اصلی ویروس کرونا(کروناویروس)(covid 19) به بافت ریه و قلب می‌باشد.

<

ویروس کرونا:

نکته ای که آپتودیت ۲۰۲۰ برای استفاده از ماسک دربرابرکروناویروس(cronavirus) صورت طبق توصیه سازمان بهداشت جهانی شرح می دهد؛

استفاده از ماسک بدون داشتن علائم تنفسی دربرابرکروناویروس(ویروس کرونا)cronavirus نیاز نیست. حتی اگه کووید ۱۹ در منطقه شایع باشد؛ ماسک اهمیت دیگر راه های کنترل عفونت کروناویروس(ویروس کرونا)cronavirus را کاهش نمی دهد و باعث افزایش هزینه می شود.
فقط افرادی که از نزدیک با فرد مشکوک به کرونا در تماس هستند و یا از بیمارمبتلابه کروناویروس(ویروس کرونا)cronavirus محافظت می کنند، نیاز به استفاده از ماسک صورت فیت شده دارند.

اسفند 08, 1398.

اطلاعات تماس

 اینستاگرام: dr.mahmoudhadizadeh
تلگرام: drhadizadeh

دیگر وب سایتها:
Untitled 1
    Untitled 2


تماس
  • اصفهان ، خیابان شمس آبادی مجتع قمر الدوله واحد 309
  • تلفن : 32242164-32242165-031-09138991980
  • ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • ساعات کاری : عصرها ( لطفا" هماهنگی تلفنی بفرمایید.)