نارسایی قلب: قسمت دوم

 

نارسایی قلب:

سکته قلبی(MI)،باعث ازبین رفتن موضعی عضله قلب، مرگ سلول‌های میوکاردقلب و کاهش قدرت انقباضی قلب می گردد.
زمانی که برون ده قلبی برای برآوردن نیاز های متابولیک بدن کافی نباشد، مکانیزم های جبرانی، شامل پاسخ های نوروهورمونال فعال شده و منجر به بهبود قدرت انقباضی و حفظ سلامت گردش خون می‌گردند، اما در صورت تداوم، منجر به رشد و بازسازی غیر طبیعی ساختمان قلب می شود.

نارسايي قلبي(HF):

 


نارسايي قلبي(HF):

نارسایی فلبی درواقع ناتواني قلب در پمپاژ خون كافي جهت تامين نياز بافت ها به اكسيژن و مواد مغذي است و در واقع يك بيماري نيست،بلكه مجموعه ای ازبیماریهاوعلائم است كه با تظاهرات افزايش بار مايع،پرفيوژن ناكافي بافتي و كاهش تحمل فعاليت مشخص ميشود.
•نارسايي قلبي نشانه بيماري ميوكاردقلب است كه درآن اختلال در قدرت انقباضي بطن(اختلال عملكرد سيستوليك)يا در پرشدگي بطن(اختلال عملكرد دياستوليك)وجود داشته و ممكن است باعت احتقان ريوي يااحتقان سيستميك گردد.

آبان 11, 1398.

واریس و عوارض آن و درمان با آراف ولیزرداخل عروقی: قسمت بیستم

 


واریس وعوارض آن، 
درمان با RF ولیزرداخل عروقی:

 

همانگونه که درقسمتهای قبلی اشاره شد، واریس ونارسائی های وریدی ، می توانندباعث بروزعوارض زیادی شوند که درمقالات قبلی، به تعدادی ازآنهااشاره شد واینک ادامه مطلب:

یکی ازمواردی که دربررسی ودرمان بیماران مبتلابه ورم (ادم) پابایستی مدنظرقرارداد، اینستکه دربسیاری ازموارد، ادمموجوددرپا، ترکیبی ازچندعلت مختلف است که بایستی حتماعلل گوناگون راتشخیص ودرمانهای لازم راانجام داد.
<

اطلاعات تماس

 اینستاگرام: dr.mahmoudhadizadeh
تلگرام: drhadizadeh

دیگر وب سایتها:
Untitled 1
    Untitled 2


تماس
  • اصفهان ، خیابان شمس آبادی مجتع قمر الدوله واحد 309
  • تلفن : 32242164-32242165-031-09138991980
  • ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • ساعات کاری : عصرها ( لطفا" هماهنگی تلفنی بفرمایید.)