سوزش پا


سوزش پا:

خط ارتباطی 09211016462 و 03132242165 دوراه ارتباطی خوانندگان محترم با مرکزواریس اصفهان است.سوزش پادرواقع ممکن است یک اختلال وریدی باشد

آیا احساس سوزش در پاهای خود دارید ...؟

پس ممکن است به اشتباه تصور کنید این یک مشکل موقتی است که خود به خود برطرف می شود. برخلاف احساس سوزش ناشی از ورزش شدید ، این نوع احساس سوزش در ناحیه ای مشخص از پا قرار دارد و اغلب پایدار است.
آیا این مشکل شبیه مشکل شما است؟
اگر بله ، بنابراین لازم است که درک کنید ممکن است شما یک بیماری وریدی تشخیص داده نشده داشته باشید که به راحتی قابل درمان است.

شیوع اختلالات وریدی

براساس یک مطالعه ، بیش از 30 میلیون نفر فقط در ایالات متحده نوعی اختلال وریدی مزمن دارند. بروز جهانی این بیماری حتی تعداد قابل توجه بیشتری رادرگیر خواهد کرد. واقعیت تأسف آور این است که کمتر از 0.15٪ افراد مبتلا به اختلال ورید در واقع به دنبال درمان هستند. در نتیجه ، بسیاری از آنهاقبل ازشروع درمان لازم دچار عوارض می شوند. بنابراین اهمیت پرداختن به احساس سوزش در پاها و کمک به موقع برای درمان آن بسیار مهم است.

این مقاله شما را با اطلاعات لازم برای درک کردن دلایل سوزش پا مجهز کند:

درمورددلایل سوزش پا علائم شایع مرتبط با سوزش پاو سرانجام ، عملی که می توانید برای یافتن راه حل انجام دهیددراین مقاله گفتگوخواهیم کرد.

چه عواملی باعث سوزش پا می شوند؟

چندین بیماری اساسی درگیرکننده سلامتی ممکن است باعث سوختن پا به عنوان یک علامت شوند. برخی از دلایل سوزش پا شایعتر هستند و نیازی به توجه پزشکی ندارند. این شرایط شامل احساس سوزش در عضلات پا پس از ورزش سنگین است.
علاوه بر این ، دلیل آشکار دیگر آسیب دیدگی است. به عنوان مثال ، ممکن است روی یک سطح سخت افتاده باشید ، پایتان را روی چیزی خراشیده اید یا از روی یک سطح خشن راه رفته اید.
سایر شرایطی که ممکن است باعث سوزش پا شود شامل موارد زیر است:

سندرم برنهارد - راث

این بیماری که Meralgia

بهترین متخصص فشارخون اصفهان12

کروناویروس

جدیدترین آمار جهانی و آماراصفهان درمورد ابتلا به کرونا ویروس (ویروس کرونا)
طبق برخی گزارشات ،تا صبح امروز تعداد ۱۰۲۲۳۹ تن به کرونا ویروس(ویروس کرونا)(covid19) مبتلا شد ه اند که از این تعداد ۳۴۹۷ تن جان باخته‌اند.
همچنین تعداد ۵۷۶۲۳ تن از مبتلایان کرونا ویروس درسراسرجهان نیز بهبود یافته‌اند.
از تعداد ۴۱۱۱۸ مورد فعال ابتلا به کرونا ویروس (ویروس کرونا)(COVID 19) حال ۶۱۵۳ تن وخیم اعلام شده است
اصفهان روی خط قرمز کرونا
تردد بیرون از منزل اکیدا ممنوع ?
طبق آمار دیروز صبح :
اصفهان تنها ترین شهر پیشتاز در گرفتن بیماری مهلک کرونا ویروس با سیر صعودی بسیار شدید است .
در حال حاضر اصفهان ، از هفتمین استان مبتلا به کرونا ، به سومین استان بعد از تهران و قم رسیده است .
تهران 680 نفر با سیر صعودی 7 %
قم 520 نفر با سیر صعودی 9%
اصفهان 390 نفر با سیر صعودی 17%
ستاد هشدار مبارزه با بیماری COVID ( کرونا ) اعلام کرد ، اگر مردم شهر اصفهان ، رعایت نکنند و این سیر صعودی ادامه دار باشد ، آمار مبتلایان به آن ، باز هم بیشتر میشود .

اصفهان روی خط قرمز کرونا ویروس ⛔ ⛔

سکته قلبی

سکته قلبی:
09211016462_ 03132242165 دوخط ارتباطی شماعزیزان بامرکزفوق تخصصی قلب وعروق اصفهان برای تماس وامکان کسب اطلاعات کاملترمی باشد.
مقاله زیر، چکیده مطالب مختلف مطرح شده درمقالات گوناگون دکترهادی زاده می باشد.سکته قلبی( انفارکتوس میوکارد) ازطریق کاهش خونرسانی به عروق باعث می شود که به تدریج اکسیژن و مواد غذایی کمتری در اختیار بافتهای قلب قرار گیرد. این موضوع سبب می شود که اختلال خونرسانی بافت‌ها اتفاق افتاده و بسته به اینکه کدام قسمت از قلب دچار کاهش خونرسانی شود عوارض‌ مختلف به وجود می آید که از جمله آنها می‌توان به ایجاد بی نظمی های ریتم قلب ( ایجادآریتمی)و نیز ایجاد درد قلبی، تنگی نفس، ایجاد حالت تهوع و استفراغ و سایر موارد اشاره نمود که در این حالت برقراری مجدد جریان خون به وسیله تجویز داروهای مختلف و یا مداخلات خاص می توان اقدام نمود که باعث می شود جریان خون به خوبی برقرار شده و از ایجاد سکته قلبی جلوگیری می‌شود. در صورتی که جریان خون مسدود شود، از بین رفتن سلولهای قلبی ایجاد شده و نهایتاً سکته قلبی اتفاق می افتد در این حالت بافت ها از بین رفته و درمان متوجه پیشگیری از گسترش سکته قلبی می باشد پس از اینکه انسداد جریان به طور کامل اتفاق افتد مجموعه‌ای از حوادث اتفاق می‌افتد که در نهایت هم باعث از بین رفتن عملکرد بافت های مختلف قلب می شود اینکه کدام قسمت از قلب مبتلا به انسداد خون رسانی می‌شود بستگی به پارامترهای مختلفی دارد در واقع خونرسانی به بافت های قلب توسط سه رگ اصلی انجام می‌شود این سه رگ اصلی قلب( عروق کرونر)از ابتدای سرخرگ آئورت جدا می‌شوند و خون را به بافت‌های مختلف قلب می رسانند .پس ازآنکه این رگ ها از آئورت جدا شدند به شاخه‌های مختلف تقسیم می گردند و هر یک از آنها به قسمت مشخصی از قلب خون‌رسانی می‌کند به طوری که مثلاً عضلات هر قسمت از قلب از رگ به خصوص خون دریافت می نماید همچنین گره های عصبی و بافت های عصبی داخل قلب نیز از عروق خاصی تغذیه شده و خون خودرا دریافت می نمایند .
درصورت ایجادکاهش خونرسانی بواسطه گرفتگی عروق کرونرقلب و یا شاخه‌های آنها باعث می‌شود که خون رسانی به منطقه مربوطه کاهش یابد و علائم مخصوص به آن ظاهر گردد بنابراین تنگی سرخرگ هایی که خون را به راه های عصبی و گره های عصبی می رسانند می‌تواند باعث ایجاد آریتمی ها (نامنظمی های) ضربان قلب شده و از سوی دیگر انسداد عروقی که خون را به عضلات اصلی قلب می‌رسانند باعث کاهش خونرسانی پمپاژ قلب و قدرت انقباضی میشود .متعاقب این اتفاق بیمار علائم خاصی را تجربه می نماید که بسته به محل درگیری و شدت آن و تعداد عروق درگیر علائم مختلف و با شدت های گوناگون تظاهر پیدا می‌کند .در بیماران مبتلا به تنگی عروق اصلی قلب توصیه می‌شود که بیمار داروهای خاصی را استفاده نماید تا از پیشرفت و علائم حاصله جلوگیری شود یکی از داروهای اصلی که در جهت پیشگیری از پیشرفت بیماری و علائم آن بکارمی رود اسپرین می باشد .آسپرین با جلوگیری از تشکیل لخته های پلاکتی می‌تواند از ایجاد سکته‌های قلبی پیشگیری نماید ونیزازپیشرفت سکته قلبی جلوگیری نماید.همچنین از داروهای کاهش دهنده سطح چربی به ویژه از گروهی از آنها که به نام استاتین نامیده می‌شوند استفاده می شود .استاتین ها به پیشگیری از گسترش رسوبات داخل عروق کمک فراوان نموده و نهایتاً از ایجاد سکته قلبی ونیزگسترش آن پیشگیری می نماید و بسته به شدت و تعداد سرخرگ‌های قلب که دچار تنگی شده اند ممکن است از داروهای دیگری استفاده کرد که از جمله آنها می‌توان به دیگر داروهای ضد پلاکتی مانند پلاویکس و همچنین داروهای بتابلوکرویاکلسیم بلوکر اشاره نمود این دودسته داروی اخیرکمک می‌کنند که ضربان قلب تا میزان غیر طبیعی افزایش پیدا نکند که این امر باعث می‌شود نهایتاً میزان خون مورد نیاز قلب کاهش یافته و نهایتاً درد قلبی و میزان اریتمی ها و نامنظمی های قلب کاهش یابد به بیماران مبتلا به تنگی عروق قلب توصیه می شود حتماً از رژیم غذایی مناسب استفاده نموده و همچنین به ورزش های هوازی در طول روز بپردازند میزان ورزش مورد نیاز برای این بیماران حداقل انجام ۴۵ دقیقه ورزش برای ۵ روز در هفته می باشد همچنین دوری از استرس یکی از پایه&

اطلاعات تماس

 اینستاگرام: dr.mahmoudhadizadeh
تلگرام: drhadizadeh

دیگر وب سایتها:
Untitled 1
    Untitled 2


تماس
  • اصفهان ، خیابان شمس آبادی مجتع قمر الدوله واحد 309
  • تلفن : 32242164-32242165-031-09138991980
  • ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • ساعات کاری : عصرها ( لطفا" هماهنگی تلفنی بفرمایید.)