عوارض واریس (قسمت پنجم)
 
 
 همانطور که در مقالات قبلی اشاره شد واریس و نارسایی های وریدی عوارض فراوانی را به همراه دارند این عوارض معمولا به تدریج شروع شده و در صورت عدم درمان موثر و کافی می‌توانند پیشرفته شده و علایم و مشکلات فراوانی برای بیماران به جا بگذارند در مقالات قبل به چند عارضه مهم واریس و نارسایی های وریدی یعنی خونریزی و همچنین ترومبوزواریس یا لخته های خونی ناشی ازواریس ، تغییرات رنگ پوست دراثر واریس اشاره شد و مطالب لازم بیان گردید.
 در این مقاله به یکی دیگر از عوارض شایع واریس که عبارت است از ادم اندام (تورم) اشاره می نماییم.لازم بذکراستکه اطلاعات کامل دراین زمینه، درسایت دکترهادی زاده (وابسته به کلینیک واریس اصفهان) ( کلینیک قلب وعروق ودرمان واریس اصفهان ، دراختیارعلاقمندان محترم قراردارد.
 نارسایی های وریدی و واریس ها به ویژه واریس های نوع طنابی می‌توانند باعث ادم اندام شوند که این امر بسته به شدت بیماری و مدت زمان آن متفاوت می باشد وبستگی زیادی به تعدادرگهای درگیردربیماری واریس ، شدت آنها، عوارض احتمالی اضافه شده بربیماری و...دارد.نارسایی های وریدی و واریس های طنابی چنانچه مادرزادی باشند می توانند باعث تورم های بسیار شدید و دفورمیته های دست و پا شوند.
 هرچند ادم و تغییر شکل اندام ناشی از نارسایی های وریدی و واریس منحصر به انواع مادرزادی نمی باشد و در انواع اکتسابی نیز دیده می شود این تورم ها و تغییر شکل اندام می توانند مستقیما مربوط به تجمع مایع ناشی از کاهش درناژ بوده و یا در اثر عوارض واریس همچون ترمبوزها ( لخته های خونی) و عفونت و سایر موارد اتفاق بیفتند .درمان واریس و نارسایی های وریدی با استفاده از لیزرواریس ،GLUE ,RF(چسب واریس) و سایر روشهای اندوواسکولر می توانند بدون نیاز به بیهوشی و بستری و به صورت کاملاً سرپایی واریس و نارسایی های وریدی را درمان قطعی نموده و عوارض آن را نیز برای همیشه مداوا نمایند. پس از انجام لیزر داخل وریدی بیماران نیاز به هیچگونه استراحت در منزل نداشته و می توانند بلافاصله به سر کار خود برگردند.
 
لیزرواریس ، روش قطعی درمان واریس های گوناگون اعم ازواریس های طنابی برجسته، واریس های رتیکولر و.....است و باعث ازبین رفتن تورم وادم اندام وپیشگیری ازپیشرفت عوارض واریس می شود.
 
 
جهت کسب اطلاعات کاملتر می توانید باتلفنهای کلینیک قلب وعروق(کلینیک واریس وفوق تخصصی قلب وعروق) دکتر هادی زاده
 
    ۵و ۳۲۲۴۲۱۶۴     _     ۰۳۱
 
تماس بگیرید.
جهت رزرو نوبت تلفنی :
 
عدد ۱۳۰   رابه سامانه  ۱۰۰۰۸۵۹۰  
 
ارسال یا عبارت  @nobattt  رادرتلگرام سرچ کنید.
شماهمچنین می توانیداطلاعات لازم رااز طریق آدرسهای زیر بدست آورید:
 
 
 
 
 
 
 
 

آدرس کلینیک


اصفهان، خیابان شمس آبادی، مجتمع پزشکی
قمرالدوله، طبقه 3 (آسانسور دارد)
031-32242165
031-32242164
0913-8991980
info@doctorhadizadeh.ir

اطلاعات تماس

 اینستاگرام: dr.mahmoudhadizadeh
تلگرام: drhadizadeh
دیگر وب سایتها:
Untitled 1
    Untitled 2
 
 
 
 
  •