اثرات پرتوهابرقلب:

(اثرات مضراشعهx)(اثرات براشعه ایکس بربدن)
پریکاردیت فشارنده و پریکارد فشاری _مایعی effusive constrictivi با شیوع کمتری دیده شده ، ولی ممکن است تا چندین سال بعد از لحاظ بالینی بصورت بارز دیده نگردند.
پریکاردیت فشارنده مخفی ممکن است ایجاد شود. تشخیص بیماری پریکارد در اثر اشعه، اساسأ بر مبنای رد سایر علل استوار است. پریکارد عفونی در بیمار مبتلا به ضعف ایمنی، هیپوتیروئیدی در بیمار مبتلا به لنفومی که قبل از پرتو درمانی تحت لنفانژیوگرافی قرار گرفته پریکاردیت فیبرینو :قلب بیمار 26ساله مبتلا به گرفتاری قلب در اثر اشعه که در آن ضخیم شدن آندوکارد رسوب فیبرین در زائده دهلیز راست (RAA)، بطن راست (RV) و تنه شریان ریوی(PT) دیده می‌شود.
قسمتی از بطن راست یک بیمار 29ساله که در آن ضخامت اپی کارد و رسوب فیرینو (F) ملاحظه می گردد.
ناشی از دارو(CYCLOPHOSPHAMID_DOXORUBICIN) و پریکاردیت بعد از سکته قلبی جز عللی هستند که در تشخیص افتراقی لازم است مدنظر قرار گیرند. تمایز بین متاستاز به پریکارد و بیماری پریکارد حاصله از اشعه اغلب دشوار است. با اکوکاردیوگرافی می توان متاستاز به پریکارد و چسبندگی بدنبال اشعه را مشاهده کرد. با پریکاردیو سنتز در 90 درصد موارد می توان متاستاز سرطانی را تشخیص داد. در بقیه موارد، بخصوص بیماران مبتلا به لنفوم بیوسی از پریکارد برای تشخیص قطعی الزامی است.

تاثیر پرتوها برقلب

اطلاعات تماس

 اینستاگرام: dr.mahmoudhadizadeh
تلگرام: drhadizadeh

دیگر وب سایتها:
Untitled 1
    Untitled 2


تماس
  • اصفهان ، خیابان شمس آبادی مجتع قمر الدوله واحد 309
  • تلفن : 32242164-32242165-031-09138991980
  • ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • ساعات کاری : عصرها ( لطفا" هماهنگی تلفنی بفرمایید.)